Прво се мати јајцето со шеќерот ,па се додаваат останатите состојки освен брашното.Кога се добро ќе се измати постепено се додава брашното .Смесата е готова и треба да биде средно густа .Тавчето за палачинки се загрева и се премачкува со масло.Доколку е потребно мачкајте го тавчето и за другите палачинки.
По желба се филуваат со крем или мармалад од сливи(може и кајсии)
Добар апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови