Ако сакате да се изненадите со превкусен а здрав чоколаден десерт, пробајте го овој здрав мус. Можете да го правите и со обично полномасно млеко. Ова ми е втор рецепт за чоколаден мус од авокадо и секогаш кога ќе го направам се изненадувам од вкусот.
Сите состојки ставете ги во мултипрактик и мешајте додека не се добие текстура на мус.

Ние ваквите мусови сакаме да ги јадеме со калинка, и вкусна и декоративна е.
На здравје!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови