Ова закуска ке биде убав украс за вашата велигденска трпеза

1. Сварете ги јајцата.
2. Исечете долгнавести парчиња леб, ставете ги на тостер да се испечат.
3. Варените јајца изрендајте ги на ситно ренде, посолете, додајте мајонез и промешајте.
4. Краставицата исечете ја со лупалка за компири во должина. Врз печениот леб, намачкајте од намазот со јајце, ставете едно парче риба, врз рибата ставете краставица, навлечена на чечкалица.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани