Водата маслото и солта доведете ја до точка на вриење, па додадете го брашното и мешајте додека се направи топка и почне да се одделува од тенџерето.
Нека се олади да додадете му ги јајцата едно по едно мешајки по секое додавање.
Нанесете еклери со лажица во тепсија и печете на 225 степени 20 мин.(рерната никако не ја отварајте)
Ладни се сечат на пола и се полнат со фил кој се припрема на следниов начин.

Јајцата нежно изматете ги па додадете ги останатите состојки и варете додека добиете фил со посакуваната густина.
Одозгора еклерите посипете ги со стопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани