Во вангличка се истура слаткото, се додават бисквити, ореви и убаво се измесува со рака.
Ако е суво се додава некоја капка лимон.
Се формираат бомбици и се валкаат во мелен орев.
Побрзи бомбици мислам не постојат, а и многу се вкусни.
По желба додадете и малку цимет.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани