Ова е рецепт за нај омилениот сос - кечап.
Секоја есен се подготвува во мојот дом.
Лесен за подготовка, а можете да го употребите како додаток во многу јадења.
Во длабока шерпа ги дробиме на крупни парчиња сите горе наведени состојки.
Кромидот и лукот се додаваат не лупени, само расечени на делови.
Добро исецканиот зеленчук, се остава да се вари на тивок оган.
Кога е омекнат зеленчукот се трга шерпата од огнот и се остава да излади малку, за да може да се помине низ преса или машинче за мелење.
Пасираниот зеленчук се враќа назад на оган и му се додаваат шеќерот солта, маслото и водата.
Се остава да поврие околу 30 минути и се трга од оганот.
Му се додава сенфот, добро се промешува.
Така жешка смесата се собира во мали шишенца.
Добро се затвара и се вријат шишенцата.
Овој таканаречен домашен кечап, користете го како додаток во тестенини, како додаток на чорби...користете го како мезенце со ракија....
Прекрасен вкус има...пробајте...
На здравје

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови