Предлог за здрав почеток на денот и детоксикација на организмот.
Водата се подготвува на вечер.
Во литар чиста вода се ставаат состојките најдобро во бокал со капак.
Преку ноќ се остава во фрижидер и наутро се конзумира една чаша.
Ова секако е само една идеја за детокс вода која ние дома ја конзумираме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови