1. Прво парчињата леб танко ги премачкуваме со растопен путер од две страни. Ги редиме во плех.
2. Во нутрибулет ги ситниме кашкавалот и пилешкото месо. Ги ставаме во сад и ги додаваме останатите состојки. Убаво соединуваме
3. Врз секое парче леб ставаме полна лажица фил.
Израмнуваме.
Ги гратинираме во загреана релна околу 20 минути

Сервираме топли

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани