Изматете ги јајцата со шеќерот. Постепено додадавје го маргаринот, па млекото и на крај сувите состојки.
Чоколадото по рецептот е бело и рендано. Јас ставив црно по барање на јадачите и го иситнив во блендер. Какво и да изберите, иситните или изрендате, додадете го во смесата.
Испечете ги вафлите во тостер и уживајте.

Забелешка
Бидејќи едно по едно правев 2 врсти вафли, несвесно и во овие ставив прашок за пециво (5 гр), а по рецептот не содржи. Од истите причини, дел од овие не се изедоа веднаш. Одстоени, без да се стават во ќеса, покасно имаа друг шмек за јадење... како бисквити.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани