Во сад ставете ги маста, јајцата, павлаката, шеќерот, ванилата и изматете ги со миксер. Додадете го брашното и замесете средно тесто. На набрашнета површина развлечете кора со дебелина 5мм и со калапчиња правите колачи. Печете ги на 180 степени околу 15 мин. Готовите колачиња лепете ги по две со еурокрем или мармалад по желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани