Преубав ванила колач.
Подготовка

Се мати тестото од наведените состојки. Па половина од тестото се исипува во тепсија претходно подмачкана и се пече на 180 степени околу 10минути. За тоа време се прави пудингот според упатството на нашиот рецепт.

Потоа врз недопечената кора се додава врелиот пудинг, а другата половина од тестото се исипува врз пудингот. Колачот се враќа во рерна и се пече до крај.
Се растопува чоколадото и путерот и се прелева со предходно исечениот колач.
Колачот го печев во малата ростeр тава.
Добар апетит!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани