Највкусната торта која ја имам направено досега од фамилијата на посни рецепти вкусна превкусна, ми ја красеше празничната трпеза.

За неа потребно е да се избијат маслото со шеќерот, да се стави од сите продукти за тесто и се тура во број 40 па се печи на 200. Треба да е ладна кога ќе се полева со сладок шербет во кој има овошен ликер.

После се прави глазура и таа се израмнува над кората, треба да е целосно здрвена кога ќе се премачкува филот.

За филот се варат двата пудинзи од ванила и се ладат како и кај сите филови избиен маргаринот со шеќер во прав треба да се измеша со ладен пудинг. Во така спреман фил се ставаат ореви, брусница и суво грозје. Најгоре тортата се завршува пак со иста глазура како првата што ја направив и израмнив над кората.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови