Ви требаат само 15на минути да спремите една малечка торта без печење. Скоро и воопшто да не сте потрошиле ни време, ни напор, а сте добиле една многу вкусна и брза тортичка.
Доколку сакате да ја правите во поголем калап зголемете ја дозата.

1. Со жица измешајте ги павлаката, шеќерот и млекото, па во нив додадете ги бисквитите и ресаните.
Јас ја запазив грамажата, и соодосот ресани, т.е. кај мене јафа и бисквити беше пола – пола.

2. Смесата рамномерно распоредете ја во калап бр 21.

3. Ставете ги сите состојки за филот и со миксер миксирајте додека не се добие солидна цврстина.

4. Премачкајте врз основата.

5. Ставете го калапот во фрижидер да се стегни, па потоа сечете ја на посакуваните парчиња.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови