Ако сакате да подготвите брз и едноставен десерт еве ви предлог. Можете да го направите во посна и мрсна варијанта во зависност какви бисквити ќе употребите. Во длабок сад ги ставаме сите суви состојки и со рака мешаме и го додаваме сокот. Добро измешаните состојки ги формираме во бомбици.
Забелешка јас ставив 90 грама шеќер во прав, но можете да си ги засладите повеќе ако сте љубител на поблаго. ДОБАР АПЕТИТ!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови