Јаболките ги лупиме и ги рендаме. Во тенџере ја ставаме водата да зоврие заедно со шеќерот и степот. Откако ќе почне да врие ги додаваме ренданите јаболки. За нив е доволно само малку да провријат и ги тргаме од оганот. Бискотите ги кршиме на ситни парчиња(може и на крпа и со сукало да се сокршат) и се додаваат во смесата со јаболките. Се формираат бомбици. Откако ќе ги направиме сите бомбици, ги валкаме во кокос.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови