Ми тргна периодов со тортите, особено со чоколадните. Оваа е превкусна и излегуваат доста парчиња.

Се матат белките со шеќерот, па се додаваат жолчките.
На страна се мешаат прашаците за пудинг, чоколадото, пецивото и ванилата и се додаваат кон изматените белки. Оваа мешавина се печи во обложен плех 20тина минути на 180 степени. Се лади и се дели на 3 ленти.

Смесата за фил се растопува на умерена температура без да вари, убаво се изедначува и се лади во фрижидер убаво да се стегни.

Се реди тесто, 1/3 фил, половина малини, пак тесто, фил и остатокот од малините, се става и третиот пандишпан и се обложува цела торта со филот.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови