Јајцата се матат, се додава маслото, јогуртот, брашната, прашокот за пециво, мелениот лен, обарената хељда заедно со ренданиот морков кој е обарен заедно со неа, сечканите зелени маслинки и се посолува по желба. Со вака спремната смеса се исполнуваат силиконски калапчиња и се стават да се печат околи 30тина минути на 220 до 250 степени.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови