Млекото се става со шеќерот на оган да зоврие, потоа се додава путерот, лешниците и бисквитите. Се вади од оган и убаво се меша. Во половина од смесата го ставаме ренданото чоколадо.
Во калап за бајадера го ставаме темниот дел, а над него светлиот, потоа ја ставаме глазурата од растопено чоколадо.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови