1. На почеток изматете ги јацата со шеќерот веднаш додадете ги и сите останати состојки за бисквитот, изешајте ја смесата и сипете ја во тава со дим.20*30 на хартија за печење. Тестото печете на 200 С.5 мин. намалете на 180 уште 20 мин.
2. Слатката павлака загрејте ја тивко и додадете ја чокладата, мешајте додека се стопи. Топлот колач издупчете го со дрвена лажица, додека е уште жежок полите го со преливот од чоколада и слатка павлака. Изладениот колач сечете го по желба и дегустирајте.
На здравје!!!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани