Во длабок сад ставете ја водата и квасецот со малку шеќер и оставете да нарасне.
Додадете ги јајцата и со жица изматете.
Потоа додадете ги и останатите состојки од филот и убаво измешајте.
На секоја кора нанесете од филот и обликувајте форми по ваша желба.
Попрскаје ги со масло и печете на 180 степени додека поруменат,
Послужете ги со јогурт.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови