Јајцата се матат со миксер се додава шеќерот, киселото млеко, зејтин, мак, ореви и пециво. Се стават две кори се премачкуват со смесата. Се виткат во вид на ролат и се стават во тава. Постапката се повторува со сите кори. Баклавата се прска со малку зејтин и се пече. Кога ќе се испече и олади се сече и се пари со топол шербет. Баклавата може и да се реди кога се реди се сече пред печење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови