Рецептот е многу стар од тетратката на баба Милена која беше многу вешта и практична домакинка. Ако не сакате сало може да користите маргарин.
Се замесува тесто од брашното, салото, медот, пецивото, румот и јајцето и се меси додека стане мазно. Додека се загрее рерната тестото се одмара 10 минути во фрижидер, а потоа се дели на 2 дела и се сукаат 2 кори кои се печат на хартија околу 10 минути на 180 степени. Тестото брзо се пече и ако е помеко со самото ладење тоа се стврднува.

фил
Кремот се мати со маргаринот и румот.
Урмите се ставаат со водата да вријат 5 минути, а потоа се миксираат и се мешаат со кремот. Се добива прекрасен фил со кој се премачкува питата и одозгора се прелива со глазурата.
На оган се растопува чоколадата во зејтинот и се додава и кремот. Убаво се соединува и се прелива питата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови