Јајцата, шеќерот и маргаринот се матат додека маргаринот не стане пенест. Потоа се додава брашното, пецивото, ванилата и се меси убаво со рака. Откако ќе се измеси се додава млечната чоколада претходно исецкана на мали коцки. Повторно малку се замесува. Од тестото се формираат топчиња и на плех обложен со хартија за печење се редат колачињата со растојание од 3-4 см. Се печат 7-8 мин. на 200 степени.
Одлични се се кафе или како.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови