тесто1.
Се матат јајцата со шеќерот и се додаваат трошките и оревите. Се пече во тепсија отприлика 40на30цм.

Тесто2
Се матат јајцата со шеќерот се додава мелениот афион. Се пече во истата тепсија

Тесто 3
Се матат јајцата со шеќерот и се додава брашното. Се пече во истата тепсија.

Крем 1.
Се меша свежиот крем со оревите и шеќерот. Се става врз првото тесто.
Се става второто тесто. Се покрива со половина од вториот крем. Се става третото тесто.
Се премачкува со половината слатка павлака помешана со стопено чоколадо. Се посипува со мелени ореви.

Пријатен апетит

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани