Фичо ќе подготви највоздушести американски палачинки, идеални за појадок или ненајавени гости.

Подготовка

Чекор 1: Брашното просејте го во садот за матење. Додадете ги и останатите состојки и матете со жица додека смесата не се соедини.

Чекор 2: Печете на средна температура по една минута од секоја страна.

Чекор 3: Филувајте и сервирајте!

СОВЕТ: За декорација може да користите карамел прелив, шумско овошје и листови од бадеми.