Подготовка

1. Најпрво се спрема основата. Се мешаат мелените орео со путерот и се распоредуваат во длабоки силиконски калапи за мафини (за 6 мафини), по отприлика 2 лажици.

2. Со помала чаша или друг рамен предмет се натапкуваат и израмнуваат убаво и се оставаат во замрзнувач додека се спрема филот.

3. Желатинот се раствора во ладната вода и се остава да желира. Потоа се става во поголем сад со жешка вода и се меша додека стани течен.

4. Со миксер се меша крем сирењето со шеќерот, па се додава слатката павлака. Се додава ванилата и растворениот желатин и откако ќе се соедини на крај со лажица се мешаат орео парчињата.

5. Со оваа смеса се полнат калапите врз претходно спремената основа до горе и најгоре се израмнува со шпатула. Се враќа калапот во замрзнувачот и се остава да се здрват тортиците, најдобро преку ноќ.

6. Потоа внимателно се вадат од калапот и одозгора се украсуваат со изматената слатка павлака, орео и чоко трошки. До служење чувајте ги во фрижидер.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови