1. Сето ова се меси заедно.
2. Се паравт ќофтенца и се редат во тавче прекриено со брашно.
3. Се печат 35 мин. на 200 ст.
Овие интересни ќофтенца се погодни за деновите на пост или за вегетаријанци, едноставно, за да се внесе разноличност во исхраната. Тогаш се прават без јајца и ништо не губат од вкусот, а ниту пак се распаѓаат при печењето.
На сликава кофтенцата се со Пролетните топчиња на милица и во комбинација се одлично предјадење.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови