Подготовка:

1. Се матат јајцата со шеќерот па се додаваат останатите состојки. Смесата се дели на 2 дела. Во едната половина се додава 3 лажици какао. Се става наизменично од двете смеси.

2. Се пече во подмачкан калап со маргарин на 170 степени околу 40 мин. Откако ќе се испечe се потура со преливот од млеко, сок од портокал и рум. За глазурата се растопува чоколадо со 2 лажици масло.

Добар апетит !

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови