Подготовка:

1. Во еден сад го ставаме младото сирење. Додаваме рендани јајца, мелени семки од сончоглед, сусам, краставички, сол, бибер. Убаво соединуваме и ја оставаме смесата во фрижидер да отстои 30 минути.
2. Потоа формираме бомбици. Дел ги валкаме во буковец, сусам, чурек, перца.
Сервираме и послужуваме.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани