Шампињоните се ставаат во посолена вода да вријат 10 минути. Потоа убаво се цедат од водата.
Во разматените јајца се додава белото вино, 1 лажица зејтин, брашно и сол. Тестото треба да биде нешто погусто отколку за палачинки.
Припреманите шампињони се спуштаат во припременото тесто, се потопуваат и се ставаат да се пржат на поголема количина зејтин, да пливаат.
Откако ќе добијат убава жолто-кафеава боја се вадат на хартиени салфети да се впие вишокот на мрснотија.
Се служи со сос од павлака, рендана свежа краставица, и лук.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови