Пилешките крилца ги ставиме да се варат, додаваме сув зеленчук.
Кромидот испржете го, додајте 2 лажици брашно и 2 лажици црвен пипер. Оваа запршка истурете во ја во садот со крилцата, се заедно нека малце поврие, посолете по вкус и исклјучете.
Многу е брзо, лесно и вкусно.
добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани