Испечати

Чорбичка од пилешки крилца

Чорбичка од пилешки крилца

Состојки

  • 500 гр пилешки крилца
  • 2 лажици брашно
  • 2 лажици црвен пипер
  • 1 лажица сув зеленчук
  • 1 кромидче

Подготовка

Пилешките крилца ги ставиме да се варат, додаваме сув зеленчук.
Кромидот испржете го, додајте 2 лажици брашно и 2 лажици црвен пипер. Оваа запршка истурете во ја во садот со крилцата, се заедно нека малце поврие, посолете по вкус и исклјучете.
Многу е брзо, лесно и вкусно.
добар апетит!