Зелката ситно исечкајте ја. Ставете ја поголем(среден) сад(тенџере) во посолена вода да се оббари околу 30 мин. или помалку(брзо се вари)....
Во меѓувреме ситно исечкајте го кромидот и запржете го на загреано масло додека се застакли, додајте го меленото месо и посолете и побиберете по вкус. Привремено мешајте да не загори, пржете додека водата испари. Меленото месо додајте го во зелката, малку нека повари(5-10 мин.)
Загрејте масло(100 мл.)додајте да се запржи брашното мешајте да не ви загори(на потивок оган), тргнете го и додадете го црвениот пипер, мешајте да се изедначи. Додајте го во чорбата која врие(не многу амо малку да крчка). Измешајте и оставете да проврире уште 5 мин.
Тргнете го и служете..

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови