Поедноставно здравје, а вкусно милина....
Во касерола на оган се ставаат путерот, чоколадото и шеќерот да се соединат, 2-3 минути.
Се трга од оган се додаваат циметот и бадемот и постепено 1 по 1 јајце.
Се додава брашното.
Сето се соединува со миксер.
Се истура смесата во хартиени корпи, се украсуваат со листови бланширан бадем и се печат 8-10 минути.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани