Прво го подготвуваме пандишпанот.
Сите состојки за пандишпанот убаво се мешаат со дрвена лажица. Смесата се тура во намрсена тава бр.32 и се пече во зегреана рерна.

Подготовка на филот.
Чоколадото , млекото и шеќерот ги мешаме заедно и ги ставаме на оган да се растопат. Маргаринот го биеме. Пудинзите ги вариме со млекото. Откако се ќе се излади, се мешаат сите состојки за филот и се става над пандишпанот. Одгоре украсуваме со чоколаден прелив.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови