Подготовка

Шеќерот, ванилата и путерот измешајте ги. Додајте ги пецивото, сокот од портокал и бадемите во стопена чоколада. Сето се меша додека да згусти. Така подготвеното тесто турете го во 26 караванче обложено со хратија за печење намачкана со путер. Печете 50 мин. на 180 степени.

За кремот, павлаката се тура во сад со претходно раскршено чоколадо и се меша додека не се соедини смесата на тивок оган. Потоа тргнете ја и изладете ја смесата за околу 1 час.

Смесата изладена се меша со миксер за да добие на волумен.

Печеното претходно изладено тесто намачкајте го со кремот.

Потоа прелијте ја тортата  со чоколадниот прелив кој претходно ќе го подготвите така што 2те чоколади ќе ги стопите и ќе ги имешате заедно со путерот.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови