Брза и лесна чоко торта која секој може да ја направи. Забелешка: *Оревите може да се користат и сечкани а и цели, но моја препорака е да се стават цели (претходно пропржени на слаб оган во нелеплива тава), бидејќи така му даваат побогат вкус и интересна крцкавост на колачот.

1. Ги кршиме бисквитите и ги мешаме во длабок сад заедно со пропржените ореви.

2. Во тенџерче ги мешаме шеќерот и какаото. Постепено ја додаваме водата, мешајќи, да добиеме смеса слична на крем. Кога ќе ја додадеме целата вода, садот го ставаме на потивок оган и го додаваме марагринот. Мешаме да изедначиме. Кога чоколадниот сируп ќе зоврие, го тргаме од оган и оставаме 10 мин. да олади.
3. Потоа ги соединуваме смесата од какао и смесата од бисквити. Мешаме да изедначиме.

4. Колачот го ставаме во куглоф тава, обложен со стреч фолија. Го оставаме да се стегне на ладно, 4 до 5 часа.

5. За глазурата на тивок оган ги мешаме трите состојки додека да добиеме чоко прелив, и со него го преливаме претходно превртен куглофот откако ќе се стегне.

*Конечниот колач може да го ставите во куглоф или во сад по ваша желба.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови