1. Мелените бисквити измешајте ги со сокот. Кората натапкајте ја на плех бр. 26-28.
2. За филот изматете ја слатката павлака со прав шеќерот па додадете ја к.павлака. Кесичката желатин потопете ја со неколку лажици вода и оставете да набабри па растопете го на пареа или во микробранова. Измешајте го со дел од смесата па додадете го во целиот фил и убаво изматете. Израмнете го филот врз кората.
3. За овошниот дел сварете го овошјето со шеќерот ( не додавајте вода доколку користите замрзнато овошје и додадете го желатинот. Оставете сосема малку да излади 2-3 мин. Прелијте преку филот полека со лажица и тоа е тоа. Оставете да се излади најмалку 2 часа.
Наздравје.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови