Во чаша го ставаме млекото, медот и чиа семето, мешаме со лажичка и оставаме околу 1 час да набабри.
Ќе се добие густ чиа пудинг, па ја додаваме исечканата кива, исечканиот свеж ананас и бадемите.
Уживаме во вкусниот и здрав појадок.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани