Тој што не пробал чиа пудинг не знае што пропушта, превкусен е.
Подготовката е едноставна, единствена маана е што треба да се чека.
Се меша чиа семето во млекото, се додава агаве сирупот и се остава да стои неколку часа(најдобро преку ноќ)

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови