Водата шеќерот зејтинот и маргаринот се стават во тенџере да се растопат. Кога ќе се растопи се трга од шпоретот.
Во посебен сад се стават брашното какаото и оревите. Сето оваа убаво се изработува и се додава во смесата. Сместа што сме ја тргнале од огнот постепено ја мешаме со маталката да се соедини убаво и во намрсено калапче се става да се олади и стегне. На здравје

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови