Сакам лесни и едноставни рецепти, еве еден таков, посен и вкусен намаз.

Подготовка
Сите состојки ги ставаме во голема чаша од Нутрибулет/блендерот и ги мелеме. Хумусот ни е подготвен. Нека ви е наздравје!

Забелешка
Доколку сакате можете да ги потпечете оревите, така хумусот ќе има поинаков шмек.
Ако не сте на пост без масло, можете да си додадете и 2-3 лажици маслиново масло.
Овој пат користев леблебија од тегла, а течноста искористете ја за да си направите преубав посен шлаг.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани