Едноставен и вкусен намаз кој го правам за време на постите .

Подготовка:

1. Наутот се вари во солена вода.

2. Потоа сите состојки, кои се наведени во описот, се редат во нутрибулетот и се блендира. Се добива убав намаз како паштета. Лукот и босилокот му дава необична вкусна арома.

На здравје. 

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани