Подготовка:

1. Сварете го гравот и исцедете го.

2. Потоа сите состојки се ставаат во блендер и се соединуваат до кашест изглед.

3. Водата од гравот и солта не ги додавајте одеднаш. Додадете прво помалку, па потоа регулирајте на крај за соленост и густина. Одлично оди со чипс и крекери.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови