Подготовка
Рецепт од Арона78, а моја изведба...па да го споделам овде и за вас

1.Се кршат политанките
2. Се подпечуват лешниците и ситно се сецкат или толчат
3. Политанките и лешниците се мешаат со нутела кремот (црн)
4. Се остава 10-15 минути во фрижидер за да се стегни за полесно моделирање.
5. Со лажиче се вади од смесата и се прават топчиња
6. Се топи на пареа чоколадата со зејтинот - да малку подолади и се глазираат топчињата.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани