Ставете ја црвената леќа со крупно иселените парчиња моркови, кромид, лук и пиперки да се вари. Варете ја околу 20 до 25 минути. Извадете ги парчињата кромид, моркови, лук и пиперка и и убаво испасирајте ги. Во нив додадете го маслото и доматниот сос и останатите зачини. Посолете ги и вратете ги уште 10 минути во леќата да се варат за да се соединат со останатата смеса. Послужете ја супата со свеж магдонси, целер, нане или босилек. Додадете бибер по желба и послужете ја топла со малку лимон. Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови