Еве уште еден брз летен ручек без месо, дека денес петок, па да јадеме нешто посно.
Сите состојки се сецкат, па се пржат на масло додавајки ги еден по еден почнувајки од кромидот се разбира, а за на крај ги оставив печурките. Се пропржува убаво, па се додават на крај зачините, се налева вода и се наросува сецкан магданос. Целата оваа смеса се претура во сад за печење и се става во рерна загреана на 200 с. Се пече околу 30-40 минути.

Лиценца: Сите права се задржани