Подготовка:

1. Пилешките крилца измијте ги и сварете ги. Зеленчукот исечете го на коцки.
2. Во тава наредете компири, сечени на коцки, црн патлиџан, домат, морков, кромид, пилешки крилца, суви пиперки, бамји. Прелијте со вода. Ставете зачини по вкус. Можете и лаворов лист.
3. Тавата ставете ја во рерна, да се крчка на тивко. Готовата манџа сервирајте ја во чинија со ситно сецкан магдонос.
Добар апетит!

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани