Добро ни е познат рецептот за тулумби на сите, меѓутоа оваа варијанта со млеко многу ми се допадна. Го загреваме млекото, водата, маслото да зовријат и потоа го додаваме пецивото и брашното. Замесуваме средно тесто, оставаме да се олади и потоа додаваме едно по едно јајце. Со готовото тесто го полниме шприцот за тулумби, пржиме во загреано масло. Преку оладените тулумби преливаме жежок сируп. Сирупот го спремаме со загревање на водата, шеќерот, сокот од лимон.

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Криејтив Комонс - Наведи извор - Некомерцијално - Сподели под исти услови