Подготовка:

1. Изматете ги пенесто, јајцата, шеќерот и ванилата. Со постојано матење додајте ги јогуртот и растопениот путер. Додајте го просеаното пециво и постепено просеаното брашно.
Измешајте убаво со жица за матење. На крај додајте ги чоколадните капки и промешајте.

2. Ставете ја смесата во калап(20цм) премачкан со масло и набрашнет. Печете на загреана рерна од 180 степени, 30 -35 минути, зависно од рерната. По желба посипете ја со шеќер во прав

Фотографиите во овој рецепт се авторски фотографии.

Лиценца: Сите права се задржани